Satış Sözleşmesi

SATIŞ SÖZLEŞMESİ

SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE-1) TARAFLAR

1.1) SATICI


Ünvanı : LANOSO İPLİK TEKSTİL SANAYİ ve TİCARET LTD ŞTİ
Adresi : Terazidere Mah. Manastır Cad. No:57 Bayrampaşa İstanbul
Telefon: 0 212 480 01 26 (Pbx)
Faks : 0212 480 01 29
Email : info@lanoso.com
www.lanoso.com

1.2) ALICI

Adı/soyadı/Ünvanı : Ayşe Kübra Akman
Adresi : Sorgun mah kemer cad turizmciler sitesi 26.blok daire 101
Manavgat / Antalya / TÜRKİYE
Telefon : 05438107332
Email : aysekubraszr@gmail.com

MADDE-2) KONU

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI'nın SATICI'ya ait www.lanoso.com internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE-3) SÖZLEŞME KONUSU

Ürün: Ürünlerin Cinsi ve türü, Miktarı, kalitesi, Rengi, Satış Bedeli yukarıda belirtildiği gibidir.
Ödeme Şekli :Kredi Kartı ile Tek Çekim
Teslimat Adresi : Sorgun mah kemer cad turizmciler sitesi 26.blok daire 101
Manavgat / Antalya / TÜRKİYE
Teslim Edilecek Kişi :Ayşe Kübra Akman
Fatura Adresi :Sorgun mah kemer cad turizmciler sitesi 26.blok daire 101
Manavgat / Antalya / TÜRKİYE

MADDE-4) GENEL HÜKÜMLER

4.1 - ALICI www.lanoso.com internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

4.2 - Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.

4.3 - Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesininden SATICI sorumlu tutulamaz.

4.4 - SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun teslim edilmesinden sorumludur.

4.5 - Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI'ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

4.6 - Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde,ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI'ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir.

4.7 - SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakten ve defaten ödenir.

4.8 - SATICI işbu sözleşmenin başında bahsedilen yazışma adresinin geçerli tebligat adresi olduğunu ve bu adrese yöneltilecek tüm tebligatların geçerli addolunacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

4.9 - ALICI tarafından ödeme işlemi gerçekleştirilmiş siparişi, SATICI 10 iş günü içerisinde karşı ödemeli olarak kargo ile ALICI’ya ulaştırmak ile yükümlüdür.

MADDE-5) YETKİLİ MAHKEME

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI'nın veya SATICI'nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

SATICI

Adı/Soyadı/Ünvanı : LANOSO İPLİK TEKSTİL SANAYİ ve TİCARET LTD ŞTİ

ALICI
Adı/Soyadı : Ayşe Kübra Akman
Tarih : 28.9.2018